Rajković: ,,Naszą przewagą były zbiórki'

Filip Jedliński , Informacja własna

2014-10-27 22:50

  Koszykarze WKS Śląska Wrocław znów po sporych nerwach w końcówce odnieśli kolejne, czwarte już zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Tym razem wrocławianie wygrali w Słupsku z miejscowymi Energą Czarnymi. Trener Emil Rajković nie ukrywał swojego zadowolenia. 

 
 
- Na początku chciałbym pogratulować swojej drużynie za zwycięstwo na prawdopodobnie najcięższym terenie w Polsce - Dziękował na samym początku swoim zawodnikom trener Rajković. - Wiem, że Czarni nie byli dzisiaj w najlepszej dyspozycji z powodu powrotu dwóch kontuzjowanych zawodników: Borowskiego i Nowakowskiego. Nie mogli znaleźć swojego rytmu, prawdopodobnie dlatego, że obaj nie byli wkomponowani odpowiednio w drużynę - oceniał przyczynę porażki Energi Czarnych trener Rajković. - Patrząc na jakość drużyny wydaje mi się, że w tej hali powinni odnieść prawdopodobnie wszystkie zwycięstwa, a na pewno większość - mówił o gorącej atmosferze w słupskiej hali Gryfia serbski szkoleniowiec. 
 
Coach Śląska uważał, że największą przewagą jego zespołu były zbiórki. WKS zebrał aż 43 piłki (z czego najwięcej Kinnard 10, Tomaszek 9), przy 33 Energi Czarnych. Już po pierwszej połowie dało się odczuć przewagę Śląska w tym elemencie. Wrocławianie mieli aż 11 zbiórek w ataku, przy ledwie 3 „Czarnych Panter”. - Naszą przewagą były zbiórki. Czarni od początku mają spore problemy, nie mają dwóch czwórek, pod koszem są tylko Eziukwu oraz Trajkovski, który raczej gra jako silny skrzydłowy, pozycję numer 4 musi wspomagać Mokros z pozycji numer 3. My po prostu staraliśmy się wykorzystać to, że mieliśmy w tym meczu przewagę pod koszem  - podkreślał Emil Rajković. 
 
Serb chwalił cały zespół, ale szczególnie byłego zawodnika Energi Czarnych Słupsk, Mantasa Cesnauskisa oraz mogącego okazać się jedną z gwiazd ligi Denisa Ikonvleva. Litwin z polskim paszportem zdobył w niedzielnym meczu 10 punktów oraz 3 asysty, trafiając ważne rzuty w końcówce spotkania. Natomiast Ukrainiec dodał od siebie 16 punktów oraz 3 zbiórki. - Dzisiaj częściej decydowałem się grać Mantasem, niż w meczu ze Stelmetem, co przyniosło dobry efekt. Również Ikonvlev był bardzo skoncentrowany i bardzo chciał zatrzymać w tym meczu swojego przyjaciela, Kyle'a Shiloh'a - powiedział. - Dodam także, że nasza drużyna zagrała w obronie tak, jak od nich oczekiwałem. Naprawdę rozegrali bardzo dobre spotkanie - w ten sposób chwaląc swoich zawodników trener Rajković zakończył wypowiedź. 
 
Z trenerem zgodził się były kapitan słupskiego zespołu, Mantas Cesnauskis - Naprawdę się cieszę, że wygraliśmy ten mecz. Wszyscy to wiedzą, ja także, ponieważ grałem tu i wiem jaka jest atmosfera, jak ciężko jest wygrać na tym boisku, ale tak jak w każdym meczu pokazaliśmy charakter – skomentował. - Zgadzam się z trenerem, nie jesteśmy indywidualistami, jesteśmy drużyną i to pokazujemy w każdym spotkaniu. Oczywiście gratulacje dla Czarnych, ale ja się cieszę, że to my wygraliśmy – dodał rozgrywający. 
 
Śląsk Wrocław z bilansem 4-0 utrzymuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli tuż za mistrzem, PGE Turowem Zgorzelec. Natomiast Energa Czarni z bilansem 2-2 zajmują 9 lokatę. Wrocławianie w następnej kolejce zmierzą się z Jeziorem Tarnobrzeg, a słupszczanie w meczu derbowym z AZS-em Koszalin. 
 
fot:ekipa.mk