Eurocup: Kolejna porażka Stelmetu.

Redakcja , Informacja własna

2014-11-05 20:40

Stelmet Zielona Góra odniósł kolejną wysoką porażkę w rozgrywkach Eurocup. Tym razem wicemistrzowie Polski przegrali w Turcji z Pinarem Karsiyaka 67:83. O przegranej polskiego zespołu zdecydowała pierwsza połowa spotkania po której przegrali rożnicą aż 23 punktów!

Pomimo bardzo słabej pierwszej połowy (50:27) Stelmet w drugiej odsłonie rzucił się do ambitnego odrabiania strat. W pewnym momencie trzeciej kwarty po fantastycznym zrywie Stelmetu przewaga gospodarzy spadła z 23 do ledwie 8, a niekiedy nawet do tylko 7 oczek. Niestety dla polskiego zespołu, Pinar w końcówce czwartej kwarty rzucił aż 3 trójki i przewaga wzrosła ponownie do 16 punktów. Na odrobienie takiej różnicy graczom z Winnego Grodu zabrakło już i czasu i sił.

O dziwo najlepszym zawodnikiem Wicemistrzów Polski był Maciej Kucharek, który w prawie 20 minut zdobył 13 punktów i 4 zbiórki. Natomiast kolejny bardzo słaby mecz zaliczył Przemysław Zamojski. Rzucający Stelmetu i Reprezentacji Polski w 18 minut zdobył ledwie 2 punkty, przy fatalnej skuteczności - 1/6 z gry. Negatywnie trzeba ocenić także postawę Quintona Hosleya. Amerykanin zdobył 7 punktów (2/12 z gry) i 4 straty.

W drużynie Pinaru wróżniał się przede wszystkim Juan Palacios - autor 17 punktów i 9 zbiórek.

Pinar Karsiyaka - Stelmet Zielona Góra 83:67 (26:14, 24:13, 12:24, 21:16)

Pinar: Palacios 17, Dixon 15, Hersek 12, Diebler 12, Gabriel 8, Demir 5, Strawberry 4, Koc 4, Sonsirma 1, Senturk 0, Solkol 0.

Stelmet: Kucharek 13, Johnson 12, Koszarek 11, Troutman 9, Hosley 7, Hrycaniuk 5, Cel 4, Chanas 2, Zamojski 2, Zywert 2.